Neděle 2. dubna CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OTEVŘENO od 12:00 do 16:00

Nejčastější dotazy

Pokračuji v pojištění mého auta?
Ano, jste vlastníkem automobilu, dokud nebude prodán. Proto jste povinen pokračovat v pojištění.

Musím pokračovat ve svém autě při pravidelném testu motorových vozidel?
Ano, jste vlastníkem automobilu, dokud nebude prodán. Proto vaše auto musí splňovat požadavky periodického testu motorového vozidla; v opačném případě bude váš automobilový průkaz pozastaven (předpisy se liší podle jednotlivých zemí). 

Musím pokračovat v placení daní z vozu?
Ano, jste vlastníkem automobilu, dokud nebude prodán. Pokud existují ještě silniční daně, které je třeba zaplatit (předpisy se liší podle země a podle věku vozidla), musíte i nadále platit; v opačném případě bude váš automobilový průkaz pozastaven (předpisy se liší podle jednotlivých zemí). 

Někdo řídí mé auto, když je zprostředkován?
Během příjmu vašeho vozu vám jedna z našich specializovaných mechaniků technicky zkontroluje vaše auto tím, že jej provede krátkou jízdu.
Zákazníci mohou vyzvednout vozidlo pouze pro testovací jízdu, aby potvrdili nákup vozidla. Jeden z našich prodejců VŽDY jede spolu s potenciálním kupujícím. 

Jak bezpečné je moje auto, když je zaparkováno v E & R Classics?
Vaše auto stojí uvnitř našeho showroomu. Showroom je zabezpečen špičkovým výstražným systémem a propracovaným kamerovým systémem (uvnitř i venku) a areál kolem objektu je zabezpečen zámky a ploty, které jsou vybaveny elektrickým proudem, aby se zabránilo vniknutí zlodějů. 

Kdy dostanu své peníze?
Jakmile je vaše auto prodáno, pořizujeme s kupujícím schůzku o tom, kdy bude vozidlo dodáno. Kupující musí zaplatit za auto před dodávkou. Neudělujeme žádné automobily na úkor.
Jako prodávající dostanete zaplaceno 16 dní po dodání auta. Musíme tuto lhůtu použít s ohledem na evropské právo spotřebitele vrátit prodaný předmět. 

Jak mohu být jisti, že dostanu své peníze?
E & R Classics je jedním z největších prodejců Oldtimer v Evropě. Naše společnost prodává každý rok 500 oldtimerů a má 65 zaměstnanců. V agenturách pro kontrolu úvěru máme status Triple AAA; toto je nejvyšší možný stav. Neváhejte a zkontrolujte naše reference. 

Musím také předat své doklady o registraci vozidla společnosti E & R Classics?
Ne, to není nutné; je dostatečná kopie. Pouze při prodeji auta musíme mít originální dokumenty.
Mnoho zákazníků považuje za užitečné předložit původní dokumenty okamžitě. To je možné. Zaznamenáváme to do přepravní smlouvy a dokumenty jdou do našeho ohnivzdorného trezoru. 

Musí moje auto stát na E & R Classics nebo si ho mohu nechat v garáži?
Propagujeme a prodáváme pouze vozy, které stojí v našem showroomu. Naši zákazníci často pocházejí z vzdálených míst, a proto chceme mít k dispozici všechna vozidla k jejich prohlídce. Velký počet návštěvníků, kteří přicházejí do našeho showroomu, zvyšuje možnost prodat vaše auto, pokud stojí v předváděcím salonku. 

Máte také osobní vozy, když je vozidlo umístěno na zásilku?
Ano, také obchodujeme s automobily, pokud je vaše auto umístěno na zásilku. Tím se zvyšuje šance na jeho prodej o 60%. Kupujeme auto zákazníka za účelem prodeje vašeho vozu. Nákup probíhá na náš účet a na naše riziko. 

Přijmete nějaké auto na zásilce?
Ne, při každé nabídce zkoumáme, zda vozidlo zapadá do naší sbírky, nebo zda jsou ceny a jakostní poměr dobré. Zkontrolujeme také technický stav vozidla.
Neváhejte nám nabídnout vaše auto. Prostřednictvím počátečního telefonického rozhovoru nebo e-mailu již můžeme posoudit, zda budeme schopni podnikat společně. 

Mohu používat auto, když stojí na zásilce?
Ne, to nepřichází v úvahu. Naši zákazníci často pocházejí ze vzdálených míst, a proto chceme mít k dispozici všechna vozidla k nahlédnutí. Navíc velký počet návštěvníků, kteří přijdou do našeho showroomu, zvyšuje šanci na prodej vašeho vozu, pokud stojí v showroomu. 

Jak dlouho trvá zásilka?
Doba zásilky je 9 měsíců. 

Co se stane, pokud se auto během prodejního období neprodává?
90% dodávek se prodá do 9 měsíců. Pokud se auto do 9 měsíců neprodá, konzultujeme s vámi. Obě strany jsou oprávněny ukončit rámec spolupráce bez jakýchkoli nákladů, ale můžeme také navrhnout - po konzultaci s vámi - pokračovat v dalším období. 

Jsou nějaké náklady související s zprostředkováním?
Ne, nemáte žádné náklady spojené se zprostředkováním. Žádáme vás, abyste si auto přivezli až po jeho dobrém vyčištění a vyleštění. Pokud tak neučiníte, požádáme o vrácení peněz za jeho vyčištění a vyleštění. 

Co dělá společnost E & R Classics za účelem prodeje mého vozu?
Na jeden vůz navrhujeme podrobný plán, jak nejlépe prodat auto. Tento marketingový plán závisí na značce, modelu, kvalitě a cenové třídě.
Investujeme spoustu peněz do reklamy a marketingu na veletrzích, v novinách, na internetu a v našem krásném showroomu, abychom mohli prodat vaše auto. To je vše na naše náklady. 

Kolik vozidel má E & R Classics v prodeji?
V průměru máme v prodeji showroomy 250 pro prodejce.

Mohu také nabídnout auto, které je ve špatném stavu nebo potřebuje technickou práci?
Ano, to je možné. Každé auto posuzujeme podle jeho vlastních předností. Restaurátorské projekty nebo levné vozy řeší naše sesterská společnost, Klasické vozy Sun.
Pokud vaše auto potřebuje menší technickou práci, můžeme organizovat opravy před prodejem nebo po prodeji v naší dílně, kde zaměstnáváme specializovanou mechaniku 22. 

Moje auto nemá holandské dokumenty, protože pochází ze zahraničí. Můžete také brokerovat takové auto?
Ano, to není problém, protože prodáváme vozidla po celém světě. Nezáleží na tom, ze které země vaše auto pochází, pokud jsou vaše doklady o automobilu platné a vy jste zákonným vlastníkem vozidla. 

Jako společnost, mohu vás také požádat o zprostředkování prodeje automobilů?
Ano, jistě. Máme stále více společností, které nás využívají jako zprostředkovatele prodeje automobilů. Uveďte prosím, zda vozidlo není vozidlo s DPH (DPH nelze uplatnit u daňového úřadu) nebo vozidlo s DPH (DPH je možné vypořádat se ziskem).

Nakupuje E & R Classics také auta?
Ano, kupujeme přibližně 80% vozů. Mohlo by se stát, že pokud nám nabídnete vaše auto pro zprostředkování, mohli bychom navrhnout, abychom si sami koupili. 

Buď opatrný s mým autem?
Téměř všichni zaměstnanci E & R Classics milují oldtimery a podílejí se na autech, které prodáváme. Je zřejmé, že jsme s vaším a naším majetkem opatrní. V nepravděpodobném případě, že se něco pokazí kvůli zavinění jednoho z našich zaměstnanců, pak naše pojistka pokrývá vše.