Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Vzhledem k předpisům covid-19 je náš showroom otevřen pouze na schůzku
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Austin Healey 100 / 4

Když Donald Healey začal hledat způsoby, jak rozšířit své podnikání v roce 1952, Leonard Lord (z divize Austin British Motor Corporation) hledal způsob, jak rozšířit svou linii. Jméno Austin Healey se zrodilo, když Leonard Lord viděl, že prototyp automobilu Donalda Healeye na londýnském autosalonu vycházel z designu Austin A90. Z původního prototypu A90 se nakonec stal Austin Healey 100/4, čisté a cenově dostupné sportovní auto. Američtí nadšenci toto auto rychle podpořili a pevně si vybudovali reputaci Austin-Healey.

Austin Healey Classic Cars Na prodej

Tam byly 4 odlišné varianty válce 4 Austin Healey. Původní vůz známý jako BN1, postavený až do podzimu 1955. BN2, který byl vybudován v následujícím roce a který získal novou čtyřstupňovou převodovku (stále s převodovkou). Od společnosti 1954 až po společnost 1955 společnost Healey vyvinula a dále vylepšila závodní vozidlo BN1, nazývanou 100S (S pro Sebring), která měla vyztužené celohliníkové nárazníky a upravený motor 132-bhp. K dispozici byly také jednotky 1159 známé jako 100M, konverze BN2 s 110 bhp, duo-tónová barva a různé úpravy karoserie a podvozku.

Nákup Austin Healey 100 / 4?

Healey 100 uspěl ve velmi dobré repliky, zejména v USA. Ve skutečnosti byla většina z více než 14.000 BN1 a BN2 postavena prodávána v Americe.

Austin Healey 100-4

E & R Classics, váš specialista na klasické automobily Austin Healey!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu auta Austin Healey 100-4 v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Austin Healey 100-4
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho auta Austin Healey 100-4
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země