Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Vzhledem k předpisům covid-19 je náš showroom otevřen pouze na schůzku
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Austin Healey 100 / 6

British Motor Corporation považovala Austin Healey za nedílnou součást jejich sestavy, takže když se změnila motorová strategie firmy, bylo zřejmé, že se bude muset změnit i velký sportovní vůz. V roce 1956 se 100/4 stal Austin Healey 100/6. Stará čtyřka A90 byla považována za zastaralou, takže byla nahrazena novou rovnou šestkou přibližně stejné velikosti.

Austin Healey Classic Cars Na prodej

Přepracování zahrnovalo roztažení rozvoru 2 palce a přemístění některých komponentů do ocasu, aby se vytvořil prostor pro přidání malých zadních sedadel „+ 2“. Styling pro Austin Healey 100/6 byl téměř stejný jako jeho předchůdce, kromě nové oválné mřížky, pevného čelního skla, výběru drátěných nebo ocelových disků a vypouklé kapoty s malým funkčním přívodem vzduchu na přední. Velkým rozdílem byl nový šestiválcový motor. Toto byla podniková jednotka velkých automobilů řady C od společnosti BMC; velká litinová práce o objemu 6 litru s venkovním ventilovým převodem, výkonnější než stará velká čtyřka (2.64 vs. 102 koňských sil). Stejně jako u BN90 byla standardně čtyřstupňová převodovka, ačkoli u Austin Healey 2/4 (označeno BN100) byl overdrive další možností.

Nákup Austin Healey 100 / 6?

Podzim 1957 přinesl dva významné události. Nejprve přišel velký strategický krok, protože BMC se rozhodla centralizovat montáž všech svých sportovních vozů; to znamenalo, že se výroba Austin Healey přestěhovala z Longbridge do továrny MG v Abingdonu. Přibližně ve stejnou dobu se objevil mnohem vylepšený motor s revidovanou hlavou válců a efektivnějším rozdělovačem, který posílil špičkový výkon na 117 bhp a poskytl sportovní točivý moment. Dvojmístná jednotka se vrátila jako doplněk linky známé jako BN6, zatímco montáž BN4 byla pozastavena, dokud nebyl vyčištěn stávající inventář.

AUstin Healey 100-6

E & R Classics, váš specialista na klasické automobily Austin Healey!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu auta Austin Healey 100-6 v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Austin Healey 100-6
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho auta Austin Healey 100-6
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země