Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Vzhledem k předpisům covid-19 je náš showroom otevřen pouze na schůzku
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Austin Healey řada 100

Řada Austin-Healey 100 je sportovní vůz postavený od 1953 do 1956.
Byl vyvinut společností Donald Healey a byl vyroben vlastní firmou Healey v automobilovém průmyslu v Warwicku a založen na mechanismech Austin A90 Atlantic. Healey postavil pro automobilovou show 1952 v Londýně jedinou Healey Hundred a design na Leonarda Pána, výkonného ředitele společnosti Austin, natolik ohromil, že Healey udělala dohodu o tom, že ho postaví v kavárně Longbridge v Austinu. Auto bylo přejmenováno na Austin-Healey 100.

Austin Healey Classic Cars Na prodej

Název "100" pochází od Donalda Healeyho, který vybral jméno z možnosti vozu dosáhnout 100 mph (160 km / h), na rozdíl od Austin-Healey 3000, který je pojmenován svým motorem 3000 cc.
Produkce řady Austin-Healey 100 byla dokončena v austinském závodě Longbridge vedle A90 a byla založena na plně ořezaných a lakovaných jednotkách karoserie / podvozku vyrobených společností Jensen ve West Bromwichi - v uspořádání, které tyto dvě společnosti dříve zkoumaly s Austin A40 Sports.

Koupit řadu Austin Healey 100?

100 byl první ze tří modelů později nazvaných Big Healeys, které je odlišovaly od mnohem menší Austin-Healey Sprite. Velké Healey jsou často označovány spíše jejich značkovými znaky modelu 3 než jejich modely, jelikož názvy modelů neodrážejí mechanické rozdíly a podobnosti dobře.

 

E & R Classics, váš specialista na klasické automobily Austin Healey!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu auta řady Austin Healey 100 v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozy řady Austin Healey 100
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu řady Austin Healey 100
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země