Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Vzhledem k předpisům covid-19 je náš showroom otevřen pouze na schůzku
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Jaguar E-Type Cabriolet

Jaguar E-Type byl původně navržen a představen veřejnosti jako Grand Tourer s pohonem zadních kol ve formě 2místného kupé a jako 2místný kabriolet. O několik let později byla vydána čtyřmístná verze kupé „2 + 2“ s prodlouženým rozvorem. Pozdější aktualizace modelu Jaguar E-Type byly oficiálně označeny jako „Series 4“ a „Series 2“ a v průběhu času se dřívější vozy začaly označovat jako „Series 3“ a „Series 1“. V březnu 1.5 byla představena řada 1961, původně pouze pro export. Zahájení domácího trhu přišlo o 1 měsíce později v červenci 4. Automobily v této době používaly trojitý motor SU se šestiválcovým motorem Jaguar XK1961 o objemu 3.8 litru z modelu XK6S. Dříve vyrobené vozy využívaly vnější západky kapoty, které vyžadovaly otevření nástroje, a měly plochý design podlahy. Tato auta jsou vzácná a cennější. Poté byly podlahy vyklenuty, aby poskytovaly více prostoru pro nohy, a dvojité západky kapoty se přesunuly dovnitř vozu. V říjnu 6 byl motor o objemu 150 litru zvýšen na 1964 litru.

Jaguar Classic Cars na prodej

Charakteristiky vozů řady 2 jsou otevřené světlomety bez skleněných krytu, zadní nárazník s obroučkou, přeladěné a větší přední a zadní návěstidla pod nárazníky, lepší chlazení pomocí rozšířeného "ústí" a dvojitých elektrických ventilátorů a zvýšenou brzdou . Motor je snadno identifikovatelný vizuálně změnou z hladkých leštěných krytů vaček na průmyslovější "žebrovaný" vzhled. To bylo de-tuned v USA s dvojicí Strombergs a větším clearances ventilu, ale ve Velké Británii zadržel trojité SUs a mnohem těsnější ventily vůle. Interiér a palubní deska byly také přepracovány; kolébkové spínače splňující bezpečnostní a bezpečnostní předpisy USA byly nahrazeny přepínači. Byly namontovány i nové sedačky. K dispozici byly i možnosti klimatizace a posilovače řízení.

Koupit Jaguar E-Type Cabriolet?

Byl představen nový 5.3válcový motor Jaguar V12 s objemem 12 l, se standardním posilovačem řízení a vylepšenými brzdami. Karoserie FHC s krátkým rozvorem byla přerušena a V12 byl k dispozici pouze jako kabriolet a kupé 2 + 2. Kabriolet používal půdorys 2 + 2 s delším rozvorem. Série 3 je snadno rozpoznatelná podle velké příčné lišty s maskou chladiče a rozšířených podběhů kol a odznaku vzadu, který ji prohlašuje za V12. Automobily pro americký trh byly vybaveny velkými vyčnívajícími gumovými nárazníky, které splňovaly předpisy pro náraz 8 km / h, ale vozy evropských modelů byly podstatně menší. Modely USA mají také boční opakování indikátorů na předních křídlech. Bylo také vyrobeno velmi omezené množství šestiválcových typů 6 řady E.

Jaguar E-Type Cabriolet

E & R Classics, váš specialista na Jaguar Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu vozu Jaguar E-Type Cabriolet v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Jaguar E-Type Cabriolet
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Jaguar E-Type Cabriolet
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země