Neděle srpen 1 EXTRA OPEN (12: 00-16: 00) - červenec a srpen OPEN jako obvykle
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Mercedes-Benz 230 SL

Výroba modelu Mercedes-Benz 230SL začala v červnu 1963 a skončila na 5 v lednu 1967. Podvozek vycházel z platformy sedanu W111 se sníženým rozvorem kol, recirkulace kulového řízení, dvojitého předního závěsu a samostatné jednočinné, nízkootáčkové otočné zadní nápravy s příčnou vyrovnávací pružinou. Dvojkruhový brzdový systém měl přední kotoučové brzdy a zadní bubnové brzdy s posilovačem. Mercedes-Benz 230SL byl nabízen čtyřstupňovou manuální převodovkou nebo volitelnou, velmi citlivou čtyřstupňovou automatickou převodovkou, která byla oblíbená zejména v USA. Od května 1966 byla pětistupňová manuální převodovka ZF S5-20 k dispozici jako zvláštní volba, což bylo zvláště populární v Itálii.

Mercedes-Benz Classic Cars na prodej

Krouticí moment 2.308cc byl založen na úctyhodném modelu Mercedes-Benz M180 inline-6 s hlavními ložisky 4 a mechanickým vstřikováním paliva s více dávkami Bosch. Mercedes-Benz provedl řadu úprav, aby zvýšil svůj výkon, včetně zvyšování výtlaku z 2.197cc a použití zcela nové hlavy válců s vyšším kompresním poměrem, zvětšenými ventily a modifikovaným vačkovým hřídelem. Bylo namontováno vstřikovací čerpadlo s písty 6 namísto 2, které umožnilo umístit trysky do hlavy válců a "natáčet" palivo přes sací potrubí a otevřít ventily přímo do spalovacích komor.

Koupit Mercedes-Benz 230SL?

Hlavní inženýr Mercedes-Benz Rudolf Uhlenhaut předvedl v roce 230 schopnosti Mercedes-Benz 3SL na těsné závodní trati Annemasse Vétraz-Monthoux o délce 1963 km.

Mercedes-Benz 230SL

E & R Classics, váš specialista na Mercedes-Benz Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu Mercedes-Benz 230SL u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Mercedes-Benz 230SL
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Mercedes-Benz 230SL
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země