Neděle srpen 1 EXTRA OPEN (12: 00-16: 00) - červenec a srpen OPEN jako obvykle
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Mercedes-Benz SL

Třída Mercedes-Benz SL se vyrábí od roku 1954. Americký dovozce, Max Hoffman, přišel s počáteční myšlenkou na auto, které mělo vytvořit tónovaný automobil Gran Prix. První model třídy SL byl 300 SL. 300 SL byla známá svými gullwing dveřmi. V rámci třídy SL bylo vyrobeno několik variant vozidla. Zkratku SL nikdy Mercedes nevysvětlil. Předpokládalo se, že dopisy znamenaly Sport Leicht. Od roku 2017 se však předpokládá, že zkratka je zkratkou německých slov „Super Leicht“, v anglickém super light. Auto má šest generací.

Mercedes-Benz Classic Cars na prodej

V roce 1954 se první generace třídy SL stala skutečností s kupé, které obsahovalo žvýkací dveře. O tři roky později fungoval roadster 300 SL jako posloupnost kupé. Po objevení čtyřválce 190 SL v roce 1955 se výroba třídy SL začala zvyšovat. Výroba 190 SL a 300 SL skončila v roce 1963. Nedlouho poté přišla 230 SL. Vůz, který obsahoval nízký pas a velká zakřivená skleníková okna, měl také šestiválcový motor. Konstrukci vozu provedl Paul Bracq. Po několika letech výroby obdržel motor Mercedes větší výtlak. Výsledkem byla změna názvu na 250 SL. Pouze za rok obdržel vůz další nárůst výtlaku, který vedl ke změně názvu na 280 SL. Po 250 SL byly provedeny změny v interiéru automobilu, jako je čalounění palubní desky a volant. Ve třetí generaci, která byla v letech 1971 až 1989, bylo auto vynakládáno s několika výhodami. Součástí vozu byly například moderní 4 potové brzdy a větší disky. Exteriér vozu byl navíc postaven s nátěrovým systémem, který byl navržen tak, aby poskytoval větší ochranu před rzí. I když existoval speciální systém, který zabraňoval rzi, auta stále bojovala s určitým množstvím rzi.

Koupíte si Mercedes-Benz SL?

Od roku 1989 do roku 2002 bylo znovu vyrobeno několik variací. 500 SL získala velkou pozornost díky elektrickým oknům, zrcátkům, sedadlům a střeše. Pozoruhodnou věcí na čtvrté generaci byla skutečnost, že model R129 byl první, kdo měl v případě převrácení automatické rozmístění rolet. Pokud by to řidič upřednostňoval, mohl by se rolovací lišta také spustit nebo zvednout ručně. V každém případě byl zajištěn čistý vzhled vozu. V roce 1994 byly provedeny drobné změny v exteriéru, například zadní světla. V Evropě byla 300 SL nahrazena SL 280 a SL 320. SL 500 zůstal, stejně jako jiné modely, jako je SL 600. Ve třídě SL byly některé modely upravovány společností AMG. Tato auta jsou však omezená a vzácná. Pátá generace, R230, zahrnovala některé nové funkce, jako je zatahovací hardtop a ABC (aktivní kontrola těla). Po roce 2004 novější modely zahrnovaly 7 rychlostní převod, který byl nástupcem 5 rychlostních převodů. Mezi lety 2008 a 2011 dostala R230 facelift s upraveným motorem a novou přední stranou. Vůz měl také nový světlomet a nový systém řízení citlivý na rychlost. Šestá generace zahrnovala R231. Auto bylo téměř úplně vyrobeno z hliníku, což vedlo ke skutečnosti, že auto váží méně než jeho předchůdce. Kromě toho má vůz například adaptivní systém stírání / ostřikování čelního skla a systém FrontBass. Nový model je na rozdíl od svého předchůdce delší a širší. V roce 2016 bylo vozidlo vybaveno faceliftem. Pro svůj exteriér má vůz přepracovaný přední konec, úpravu přední mřížky a větší nefunkční postranní otvory.

Mercedes-Benz SL

E & R Classics, váš specialista na Mercedes-Benz Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu vozu Mercedes-Benz SL u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařovací a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Mercedes-Benz SL
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Kompletní restaurování vašeho vozu Mercedes-Benz SL
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země