Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Alfa Romeo Spider

První generace pavouka Alfa Romeo byla vyrobena v letech 1966 až 1993. V roce 1966 byl představen první pavouk. Byla uspořádána soutěž o zápis, aby se našlo jméno automobilu. Byly přijaty tisíce hlasovacích lístků. Nakonec přišel muž z Itálie s vítězným hlasováním, které drželo jméno „Duetto“. Alfa Romeo však kvůli problémům s ochrannými známkami nemohl pojmenovat auto „Duetto“. Proto bylo auto pojmenováno 1600 pavouk. Auto bylo navrženo Pininfarinou. Podvozek modelu Spider 1600 byl založen na podvozku modelu Giulia 105. Dvoumístný motor měl čtyřválcový motor o objemu 1600 cm XNUMX.

Alfa Romeo Classic Cars na prodej

V lednu 1968, Spider Veloce 1750 byl představen jako nástupce Spider 1600. Maximální rychlost je 190 km / h (118 mph). Po chvíli byl představen Spider 1300 Junior. Maximální rychlost tohoto vozu je 170 km / h (106 mph). Spider 1300 Junior fungoval jako levnější Spider. Auto se lišilo co do objemu a výkonu motoru a postrádalo některé funkce, které zahrnovaly dražší auta. Dřevěný volant se třemi paprsky byl například nahrazen plastovým lemováním se dvěma paprsky. V roce 1970 došlo k výrazným změnám na vnější straně vozu. Ocas vozu byl revidován, což vedlo ke zvětšení zavazadlového prostoru. Byly provedeny další drobné změny, jako je mřížka, která se mírně lišila od předchůdce a nové kliky dveří. Spider Veloce obdržel novou pohonnou jednotku, která změnila název pavouka 1750 v 2000 Spider Veloce.

Kupujete pavouka Alfa Romeo?

V roce 1983 Spider vylepšil některé změny, mezi které patřil například černý gumový přední a zadní nárazník a přední nárazník s mřížkou. O tři roky později byl představen Quadrifoglio Verde (Čtyřlístek zelený). QV byla nabízena ve třech barvách: červená, stříbrná a černá. Interiér vozu byl trochu vylepšen. Vůz dostal například novou středovou konzolu a spodní palubní desky. V průběhu let došlo k drobným změnám. V roce 1990 byla zahájena finální řada Spider s několika funkcemi, jako je elektrický chladicí ventilátor a zadní zadní světla v plné šíři.

Alfa Romeo Spider

E & R Classics, váš specialista na klasické vozy Alfa Romeo!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu vozu Alfa Romeo Spider u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařovací a interiérové ​​postupy pro vaše auto Alfa Romeo Spider
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Kompletní restaurování vašeho vozu Alfa Romeo Spider
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země