Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Aston Martin V8

Aston Martin V8 je automobil vyráběný společností Aston Martin ve Velké Británii v letech 1969 až 1989. Stejně jako všechny tradiční vozy Aston Martin byl vyroben zcela ručně. Zákazníci společnosti Aston Martin už roky žádají o vůz s osmi válci, proto Aston Martin navrhl větší auto. Motor ještě nebyl připraven, takže v roce 1967 DBS vyšel s šestistupňovým motorem Vantage modelu DB6. O dva roky později byla V8 připravena a DBS V8 vyšel. Po ukončení šesté řady Vantage v roce 1973 se DBS V8, jednoduše nazývaný Aston Martin V8, stal na téměř 20 let hlavním automobilem společnosti.

Aston Martin Classic Cars na prodej

Aston Martin V8 Vantage je od svého uvedení na trh v roce 1977 chválen za nejvyšší rychlost 270 km / h. Motor byl sdílen s Lagondou, ale používal lepší vačkové hřídele, větší kompresní poměr, větší sací ventily a větší karburátory namontované na nových rozdělovačích. Výkon byl úžasný s zrychlením 0-97 km / h za 5.3 sekundy, což bylo o desetinu sekundy rychlejší než Ferrari Daytona. První řada byla vybavena čtyřmi karburátory Weber 48IDF2 / 100, zaslepeným otvorem kapoty a samostatným zadním spoilerem. Verze Oscar India byla představena na podzim roku 1978. Předchozí palubní desku z ořechového dřeva nahradila černá palubní deska potažená kůží. Dřevěná palubní deska se v osmdesátých letech vrátila na Vantage a vypadala luxusně. Verze Oscar India také zaznamenala mírné zvýšení kapacity. Tato řada se vyráběla až do roku 1989. Název Vantage se již používal pro řadu automobilů Aston Martin, ale šlo o samostatný model. Ačkoli vychází z modelu Aston Martin V8, mnoho detailních změn vytvořilo jedinečný zážitek z jízdy. Jedním z nejvýraznějších prvků byla zploštělá kapota. Ačkoli modely Vantage nebyly importovány do USA, jsou ve většině států způsobilé k zahrnutí podle pravidel „Zobrazit a zobrazit“ DOT. V letech 1986 až 1989 byla vyrobena kabrioletová verze Vantage Volante. Šest mechanicky srovnatelných vozů bylo dříve vyrobeno na zvláštní objednávku, ale do té doby nebylo pravidelně k dispozici. Sériová verze měla ještě hlubší přední spoiler než Vantage, ještě větší podběhy kol a prodloužené boční prahy. V roce 1987 obdržel princ Charles z Walesu Vantage Volante, ale na jeho žádost bez širších podběhů kol, přední vzduchové nádrže a bočních prahů sériového vozu. Tento vůz se stal známým jako „Prince of Wales Spec“, z něhož bylo vyrobeno dalších 26 automobilů. Ty jsou nyní obecně považovány za nejžádanější ze všech modelů V8 ze 70. a 80. let.

Nákup Aston Martin V8?

Aston Martin V8

E & R Classics, váš specialista na Aston Martin Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Aston Martin V8 Zagato byl velkým tourerem z 80. let. V letech 52 až 37 bylo vyrobeno pouze 1986 kupé a 1990 kabrioletů. Kupé bylo poprvé představeno na ženevském autosalonu v roce 1986, kabriolet následoval později. V8 Zagato bylo založeno na Aston Martin V8, ale s karoserií vyrobenou slavným Zagatem. Design byl hranatou moderní interpretací modelu Aston Martin DB4 GT Zagato ze 1960. let. Motor Zagato byl poháněn motorem V430 s výkonem 8 k a dvojitým sytičem karburátorů Weber, což je dobré pro maximální rychlost 300 km / h. Bylo to luxusní auto s novou cenou 156,600 171,000 USD. Pozdější kabriolet byl prodán za 1998 20013 USD. V roce 2 koupil komik Rowan Atkinson první vyrobený vůz s pravostranným řízením s číslem podvozku 220,000 a nechal jej převést na specifikaci závodní série CXNUMX Aston Martin Owners Club. Konverzi provedla služba Aston Martin Works Service a celkové náklady na konverzi činily přibližně XNUMX XNUMX GBP.

Jaké jsou výhody nákupu vozu Aston Martin V8 v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Aston Martin V8
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Aston Martin V8
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země