Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Korveta Chevrolet

Corvette je dvoudveřové sportovní auto. Auto se vyrábí od roku 1953. První generace Corvette se jmenuje C1. Model byl vyroben v letech 1953 až 1962. V prvních dvou letech motor C1 neobsahoval motor V8. V8 motor přišel jako volba pro auto v roce 1955, který zlepšil zrychlení auta. V roce 1956 představil Chevrolet nový exteriér pro Corvette. Od roku 1956 byl vůz vybaven volitelnými funkcemi, jako jsou elektricky ovládaná okna a čtyřstupňová manuální převodovka. Corvette byl revidován v roce 1958. Interiér zahrnoval malé změny, jako je nový volant a přístrojová deska. Exteriér vozu byl také vyměněn například s delší přední částí. Zadní část vozu byla kompletně přepracována v roce 1961.

Klasická auta Chevrolet na prodej

Od roku 1963 do roku 1967 byla vyrobena druhá generace Corvette. C2 byl celkově menší než C1. Auto bylo navrženo Larry Shinodou a bylo pojmenováno Sting Ray. Název Sting Ray označuje sportovní závodní auto Corvette Stingray Racer, které navrhl Bill Mitchell. Stingray Racer měl velký vliv na styl druhé generace Chevrolet Corvette. Auto bylo kupé, které obsahovalo skryté světlomety a nefunkční průduchy kapuce. Na konci roku 1963 se klimatizace stala volitelnou součástí vozu. V roce 1966 vůz obsahoval také volitelné opěrky hlavy.

Kupujete Chevrolet Corvette?

Třetí generace modelu Chevrolet Corvette byla vyrobena v letech 1968 až 1982. C3 byl první automobil, který používal T-top s odnímatelnými střešními panely. Motor a podvozek C3 byly srovnatelné s jeho předchůdcem C2. C3 však měl jiné tělo a interiér ve srovnání s Corvette C2. Třetí generace také používala jméno Stingray, ale jako jedno slovo. V roce 1970 byl C3 Stingray revidován s vylepšeními, jako jsou přepracovaná sedadla. Použití chromových nárazníků skončilo v roce 1973. C4 byl vyroben v letech 1984 až 1996. Auto bylo kompletně přepracováno. C4 měl 43 prototypů kvůli problémům s kvalitou a částečnému zpoždění.

Korveta Chevrolet

E & R Classics, váš specialista na Chevrolet Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu vozu Chevrolet Corvette u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařovací a interiérové ​​postupy pro váš vůz Chevrolet Corvette
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Kompletní restaurování vašeho vozu Chevrolet Corvette
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země