Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Náš showroom je otevřený | Zavřeno v den Nanebevstoupení 13. května
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Mercedes-Benz 280 SL

Mercedes-Benz 280 SL byl představen v prosinci 1967 a byl vyroben do 23 února 1971. V průběhu let se W113 vyvinul ze sportovního vozu na komfortní grand tourer. Americké modely byly obvykle vybaveny čtyřstupňovou automatickou převodovkou a klimatizací. Modely s manuální převodovkou byly dodávány se standardní čtyřrychlostní nebo volitelnou pětistupňovou ZF. V Evropě byly stále nejoblíbenější manuální převodovky bez klimatizace. Více než polovina vozů 23.885 Mercedes-Benz 280SL byla prodána v USA.

Mercedes-Benz Classic Cars na prodej

Hlavní změnou z 250SL na 280SL bylo vylepšení motoru M2778 o objemu 130 ccm s maximálním výkonem 170 PS a maximálním točivým momentem 180 lb · ft, což W113 nakonec dodalo odpovídající výkon. Zlepšení výkonu bylo dosaženo zvýšením vrtání o 4.5 mm, což napnulo limity bloku M180 a vyžadovalo párové odlitky válců bez průchodů chladicí vody. To nařídilo chladič oleje, který byl namontován svisle vedle chladiče.

Koupit Mercedes-Benz 280SL?

Severoamerické modely se mírně lišily od evropských modelů, z nichž nejzřetelnější jsou výrazné utěsněné žárovky (vyžadované v USA). Jiné odlišnosti severoamerických modelů zahrnovaly imperiální měřidla, chrániče chrómového nárazníku, nižší poměry zadní nápravy a žádná jednostranná parkovací světla. USA na trhu motory 280SL vyžadovaly úpravy regulace emisí, včetně mírnějších časování ventilů, snížení kompresního poměru a modifikovaného vstřikovacího čerpadla. Pneumatiky s automatickou převodovkou, klimatizací a bílou stěnou byly mnohem populárnější v USA než kdekoli jinde.

Mercedes-Benz 280SL

E & R Classics, váš specialista na Mercedes-Benz Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu Mercedes-Benz 280SL u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Mercedes-Benz 280SL
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Mercedes-Benz 280SL
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země