Přejít na inventář Prodejte moje auto

Mercedes-Benz AMG

AMG je společnost zaměřená na optimalizaci výkonu automobilů Mercedes-Benz. Zkratka A znamená příjmení zakladatele AMG, Hans Werner Aufrecht. M je zkratka pro příjmení Aufrechtsova partnera Eberhard Melcher. G představuje rodiště Aufrechts, což je Groβaspach. Společnosti Mercedes-Benz a AMG zahájily spolupráci v roce 1993.

Mercedes-Benz Classic Cars na prodej

AMG začalo s navrhováním a testováním závodních motorů a nakonec se rozšířilo na stavbu vlastních silničních vozů Mercedes. Jeden z jejich prvních úspěchů byl v roce 1965, kdy Manfred Schiek vyhrál několik závodů s motorem 300 SE, který vyvinuli Aufrecht a Melcher. Pokud jde o závody, první úspěch AMG byl během 24 hodin lázní, kde byl AMG Mercedes 300 SEL 6.8 šampionem ve své třídě a celkově získal druhé místo.

Koupíte si Mercedes-Benz AMG?

Toto vítězství vyústilo v skutečnost, že celý svět poznal AMG. Od té doby byla výkonnostní technologie AMG k dispozici ve stále více a více modelech Mercedes. Když AMG nainstaloval 5.0-litrový V8 v kupé třídy E, společnost si užila celosvětovou slávu.

E & R Classics, odborník Mercedes-Benz Classic Car!