NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
+42 (0) 776 606 374

Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

MG MGA

MGA je sportovní vůz vyráběný divizí MG společnosti British Motor Corporation od společnosti 1955-1962. Nahradil starší vozy typu T a představoval úplný stylový odstup od starších vozidel. Vůz byl oficiálně uveden na frankfurtském autosalonu v 1955. Celkový počet jednotek 101,081 byl prodán v závěru výroby v červnu 1962, z nichž většina byla vyvezena. Pouze automobily 5869 byly prodány na domácím trhu, což je nejvyšší procento vývozu všech britských automobilů. To bylo nahrazeno MGB.

MG Classic Cars na prodej

Návrh MGA se datuje od 1951, kdy návrhář MG Syd Enever vytvořil zjednodušené tělo pro auto George TD Le Mans společnosti George Philips. Problémem s tímto vozem byla vysoká poloha sedadla řidiče kvůli omezení použití šasi TD. Nový podvozek byl navržen s bočními členy dále od sebe a podlahou připojenou ke spodní části než k horní části rámů. Prototyp byl postaven a předveden předsedovi BMC Leonardovi Lordovi. On odmítl myšlenku vyrábět nové auto, zatímco právě podepsal dohodu s Donaldem Healey, aby vyráběli auta Austin-Healey 2 týdny předtím. Klesající prodej tradičních modelů MG způsobil změnu srdce a auto, které bylo původně nazýváno série UA, bylo vráceno zpět. Protože se to od starších modelů MG lišilo, označilo se za MGA, "první z nové řady", která cituje současnou reklamu. K dispozici byl také nový motor, proto auto nemělo původně zamýšlenou jednotku XPAG, ale bylo vybaveno typem BMC firmy B-Series, umožňujícím spodní čáru kapoty.

Koupit MG MGA?

Jednalo se o konstrukci karoserie na rámu a použil motor řady "X" řady "B" ze sedadla MG Magnette, který poháněl zadní kola převodovkou 4. Závěs byl nezávislý se spirálovými pružinami a rameny vpředu as tuhou nápravou s polopřískovými pružinami vzadu. Řízení bylo provedeno pomocí ozubnice a pastorku. Auto bylo k dispozici buď s drátěnými nebo ocelovými kotouči.

MG MGA

E & R Classics, váš specialista na klasické vozy MG!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu MG MGA u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo MG MGA
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu MG MGA
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země