NL EN US DE FR ES PT IT SE DK PL CZ SK HU RO GR JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
0031416751393

Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

MG MGB Cabriolet

MGB je sportovní vůz uvedený na trh společností MG Cars v květnu 1962 jako náhrada za MGA. Představen jako čtyřválcový roadster, v roce 4 bylo přidáno kupé se sedadly 2 + 2. Šestiválcový MGC debutoval v roce 1965; pozdější derivát vybavený Buickem Rover V6 byl vyroben v letech 1967-8.
Výroba MGB pokračovala až do října 1980 různě British Motor Corporation a jejích nástupců, British Motor Holdings a British Leyland Motor Corporation.

V době jeho uvedení byl MGB relativně moderní design, využívající monokokovou strukturu namísto tradiční konstrukce těla na rámu používanou jak u typů MGA, tak i MG T a konkurent MGB, řady Triumph TR. Lehká konstrukce snižuje výrobní náklady a zvyšuje celkovou sílu vozidla. Wind-up okna byly standardní a komfortní řidičský prostor nabízel spoustu nohy. Za sedadly byla umístěna police.

MG Classic Cars na prodej

Výkon MGB byl v době svého uvedení na trh považován za svižný, s rychlostí 0–60 km / h jen něco málo přes 11 sekund, k čemuž přispěla i relativně nízká hmotnost vozu. Manipulace byla jednou ze silných stránek MGB. Motor řady B se 3 ložisky o objemu 1798 cm95 poskytoval výkon 71 k (5,400 kW) při 1964 ot./min. Ve snaze zlepšit spolehlivost byl motor v říjnu 1974 upgradován na pět ložiskový klikový hřídel. Většina MGB byla exportována do Spojených států. V roce XNUMX, kdy se přísnější emisní normy pro znečištění ovzduší v USA staly přísnějšími, byly MGB na americkém trhu vyladěny z hlediska souladu. Kromě výrazného snížení výkonu získala MGB palec ve světlé výšce a výrazné gumové nárazníky, které nahradily chrom na všech trzích.

Koupit MG MGB Cabriolet?

MGB byla jedním z prvních vozů s řízenými zónami, které byly navrženy tak, aby chránily řidiče a spolujezdce při nárazu 30 mph s nepohyblivou bariérou.

Objem kombinované výroby modelů MGB, MGC a MGB GT V8 byl vozy 523,836. Velmi omezeným produkčním "oživením" modelu s jediným provedením jednotek 2,000, nazývaným RV8, byl Rover v 1990s. Navzdory podobnosti ve vzhledu s roadsterem, měl RV8 méně než 5 procento výměnných dílů s originálním vozem.

MG MGB Cabriolet

E & R Classics, váš specialista na klasické vozy MG!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu MG MGB Cabriolet v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo MG MGB Cabriolet
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu MG MGB Cabriolet
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země