Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Vzhledem k předpisům covid-19 je náš showroom otevřen pouze na schůzku
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Porsche 356

Porsche 356 bylo prvním sériovým automobilem společnosti. Byl to lehký a hbitý dvoudveřový sportovní vůz s pohonem zadních kol a pohonem zadních kol, který byl k dispozici v pevném provedení kupé a v otevřené konfiguraci. V průběhu výroby pokračovaly designové inovace, které přispěly k úspěchu a popularitě jeho motoristického sportu. Výroba byla zahájena v roce 2 v rakouském Gmündu, kde bylo vyrobeno přibližně padesát automobilů. V roce 1948 se továrna přestěhovala do německého Zuffenhausenu a obecná výroba modelu 1950 pokračovala až do dubna 356, dlouho poté, co na podzim roku 1965 debutoval náhradní model 911.

Porsche Classic Cars na prodej

Před druhou světovou válkou Porsche navrhl a postavil tři vozy typu 64 pro závod 1939 Berlin - Řím, který byl zrušen. V 1948 byl dokončen prototyp 356 s trubkovým podvozkem s názvem "No. 1". To vedlo k nějaké debatě o "prvním" automobilu Porsche, ale 356 považuje společnost Porsche za svůj první model výroby.

Model 356 vytvořil Ferdinand „Ferry“ Porsche. Stejně jako jeho bratranec, Volkswagen Beetle, byl model 356 čtyřválcový, vzduchem chlazený vůz se zadním motorem a pohonem zadních kol využívající jednotnou konstrukci pánve a karoserie. Zatímco karoserie modelu 356 měla originální design od zaměstnance Porsche Erwina Komendu, jeho mechanické součásti (včetně motoru, zavěšení a podvozku) pocházely z Volkswagenu. Prvních 356 bylo v Rakousku 8. června 1948 certifikováno jako silniční a pro ekonomiku výroby používalo mnoho dílů Volkswagen. Společnost Porsche však rychle přepracovala a vylepšila vůz se zaměřením na výkon. Na konci 50. let bylo mezi společnostmi Volkswagen a Porsche sdíleno mnohem méně dílů. Prvních 356 automobilových karoserií vyrobených v Gmündu bylo vyrobeno ručně z hliníku, ale když se výroba v roce 1950 přesunula do německého Zuffenhausenu, vyráběné modely byly s ocelovým tělem.

Koupit Porsche 356?

Malo si na počátku uvedlo, že první 356 se prodávají především v Rakousku a Německu. Porsche trvalo dva roky, počínaje prvním prototypem v 1948, aby vyrobili první automobily 50. Počátkem 1950 získala společnost 356 určitou proslulost mezi nadšenci na obou stranách Atlantiku pro aerodynamiku, ovladatelnost a vynikající kvalitu stavby. Bylo běžné, že majitelé projížděli autem i jezdili na ulici. Zvyšující se úspěch s jeho závodními a silničními vozy přinesl Porsche objednávky na více než 10000 jednotky v 1964, a v době, kdy výroba 356 skončila v 1965 přibližně 76000 byl vyroben.

Porsche 356

E & R Classics, váš specialista na Porsche Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu Porsche 356 u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Porsche 356
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Porsche 356
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země