Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Triumf Spitfire

Triumph Spitfire je malý britský dvoumístný sportovní vůz, představený na londýnském autosalonu v roce 1962. Auto bylo založeno na designu vyrobeném pro Standard-Triumph v roce 1957 italským designérem Giovanni Michelotti. Spitfire se většinou opíral o podvozek, motor a podvozek sedanu Triumph Herald, ale kratší a bez děr Herald. Auto bylo vyrobeno v závodě Standard-Triumph v Canley, Coventry.

Triumph Classic Cars na prodej

Spitfire byl původně navržen Standard-Triumph soutěžit na trhu malých sportovních aut, který začal od zavedení Austin-Healey Sprite. Sprite použil základní pohon Austin A30 / A35 v lehkém těle k vytvoření levného sportovního vozu. Záměrem bylo využít mechaniky triumfu Herald k podpoře nového projektu.

Koupíte triumf Spitfire?

Pro nový projekt byl pověřen italský designér Michelotti, který přišel s tradičním designem. Na začátku šedesátých let se však Standard Triumph dostal do finančních potíží a nebyl schopen převzít nový model do výroby. Teprve poté, co společnost převzala organizace Leyland, byly k dispozici finanční prostředky a vůz byl propuštěn. Spitfire byl pojmenován po stíhacím letounu druhé světové války se stejným názvem.

Triumf Spitfire

E & R Classics, váš specialista na Triumph Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu vozu Triumph Spitfire u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařovací a interiérové ​​procedury pro vaše auto Triumph Spitfire
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Kompletní restaurování vašeho vozu Triumph Spitfire
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země