Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Vzhledem k předpisům covid-19 je náš showroom otevřen pouze na schůzku
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Volkswagen Karmann Ghia

Volkswagen Karmann Ghia je kupé a převodovka 2 + 2, které prodává firma 1955-1974 firmou Volkswagen. Kombinace podvozku a mechaniky typu 1 (Beetle), styling Luigi Segre z italského carrozzeria Ghia a ručně vyrobené karoserie německého trenéra Karmann.
Karmann Ghia byl interně označen jako Type 14. V roce 1961 představil Volkswagen variantu Type 34 - s hranatou karoserií a založenou na nově představené platformě Type 3.
Produkce se krátce po zavedení zdvojnásobila, čímž se stala nejvíce dováženým vozem do USA. Americký průmyslový designér Walter Dorwin Teague vybral typ 14 pro svůj seznam nejkrásnějších světových produktů.
Přes 445.000 Karmann Ghias byly vyrobeny v Německu, aniž by obsahovaly variantu typu 34. Karmann Brazílie vyráběla vozy 41.600 pro Jižní Ameriku mezi 1962-1975.

Volkswagen Classic Cars na prodej

Typ 14 debutoval na pařížském autosalonu v říjnu 1953 jako stylingový koncept vytvořený pro Ghii od Luigi Segre.

V časných 1950s vyráběl Volkswagen svůj ekonomický vůz typu 1 (Beetle). S nárůstem poválečného životního standardu vedoucí společnosti Volkswagen navrhli, aby do své modelové řady přidal halo vozidlo a uzavřel smlouvu s německým výrobcem vozidel Karmann.
Na rozdíl od těla svařovaného na stroji Beetle s blatníky, byly panely karoserie Karmann Ghia zavařené, ručně tvarované a vyhlazené anglickým cínem v časově náročném procesu odpovídajícím vyšším výrobcům, což mělo za následek, že Karmann Ghia je vyšší cena.
Konstrukce a prototyp byli vedoucími zaměstnanci společnosti Volkswagen dobře přijati a v srpnu 1955 byl v německém Osnabrücku vyroben první Type 14. Za první rok se prodalo přes 10.000 XNUMX příkladů.
Typ 14 byl prodáván jako praktický a stylový 2 + 2 spíše než skutečný sportovní vůz. Jelikož sdíleli motory, objem motoru Type 14 narůstal současně s typem 1 (Beetle), který nakonec dorazil na posun 1584cc a vyráběl 60 hp.
V srpnu 1957 představila společnost VW konvertibilní verzi modelu Karmann Ghia. Změny exteriéru v roce 1961 zahrnovaly širší a žebrované přední mřížky, vyšší a zaoblenější zadní zadní světla a světlomety přemístěné do vyšší polohy - s předchozími modely a jejich spodním umístěním světlometů zvaným tlumené světlo. Italský designér Sergio Sartorelli, designér typu 34, dohlížel na různé změny designu typu 14.

Koupit Volkswagen Karmann Ghia?

Model 1967 14 Karmann Ghia konvertibilní získal v americké televizi notoricky známou pověst jako automobil řízený agentem CONTROL 86 Maxwell Smart v úvodních úvěrech třetí a čtvrté sezóny Get Smart.

V systému 1970 byly větší zadní světla integrovány zpětnými světly a rozsáhlými otočnými signály. Stále větší a širší koncové světlomety vedly ke zvýšení viditelnosti bočního nárazu a současně velké náměstí s nárazníky nahradily hladké kulaté originály. Pouze u amerického modelu, modifikace 1973 pověřené Národní správě bezpečnosti silničního provozu obsahovaly nárazníky absorbující energii. Kolem zadního sedadla byla vyměněna polička s kobercem.
Pozdě 1974 auto bylo nahrazeno Porsche 914 a Scirocco na bázi Golf / Rabbit.

Volkswagen Karmann Ghia

E & R Classics, váš specialista na klasické vozy Volkswagen!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu Volkswagen Karmann Ghia v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Volkswagen Karmann Ghia
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Kompletní rekonstrukce vozu Volkswagen Karmann Ghia
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země