Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Volkswagen T2

Generace 2nd značky Volkswagen Typ-2 (známá jako T2) byla představena v 1967. Byla postavena v Německu až do 1979. Modely před 1971 se často nazývají T2a (počáteční pozice), zatímco modely po 1972 se nazývají T2b (pozdní pozice). Tato generace 2-generace typu 2 ztratila své výrazné přední čelní sklo, byla mírně větší a značně těžší než jeho předchůdce. Nový model se také zbavil zadního zavěšení výklopné nápravy a převodových skříní, které se dříve používaly pro zvýšení výšky jízdy. Namísto toho byly polosamotové nápravy vybavené konstantními rychlospojkami zvýšenou výškou jízdy, aniž by došlo k divokým změnám v kloubovém závěsu závěsů nápravových čepů brouků.

Volkswagen Classic Cars na prodej

T2b byl představen postupnou změnou v průběhu 3 let. První modely se vyznačovaly zaoblenými nárazníky, které obsahovaly schod pro použití, když byly dveře otevřené, přední dveře, které se otevíraly do 90 ° od karoserie, žádný okraj předních ochranných krytů a přívody vzduchu v D-sloupcích. Měli také jedinečné poklopy motoru a až do roku 1971 byly přední ukazatele nastaveny nízko na nose, než vysoko na obou stranách mřížky čerstvého vzduchu. 1971 Type-2 představoval nový motor 1.6L s duálními sacími otvory na každé hlavě válců a byl DIN dimenzován na 37kW. Důležitá změna přišla se zavedením předních kotoučových brzd a nových kol s brzdovými ventilačními otvory a plochými kryty kol. Nejvýznamnější změnou v roce 1972 byl větší motorový prostor, do kterého se vešly větší motory o objemu 1.7 až 2.0 litru od Volkswagenu Type-4, a přepracovaná zadní část, která eliminovala odnímatelný zadní nárazník. Bezpečnost při nárazu se zlepšila díky stlačitelné konstrukci za předním nárazníkem. To znamenalo, že T2b byl schopen splnit americké bezpečnostní standardy. Znak Volkswagen na přední straně se mírně zmenšil.

Koupit Volkswagen T2?

Pozdější změny modelu byly především mechanické. 1974 získal T2 svůj konečný tvar. Během pozdních 1970 byly vybudovány a testovány první prototypy vozů Type-2 s pohonem 4.

Volkswagen T2

E & R Classics, váš specialista na klasické vozy Volkswagen!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu Volkswagen T2 v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro váš vůz Volkswagen T2
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Volkswagen T2
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země