Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Vzhledem k předpisům covid-19 je náš showroom otevřen pouze na schůzku
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Volvo 1800ES

Volvo 1800ES je sportovní vůz značky Volvo Cars. Je to nástupce P1800E.
Poslední model přišel v roce 1972, 1800ES, kupé kombi s celoskleněnými dveřmi zavazadlového prostoru, někdy označované jako střelecká brzda.

Volvo Classic Cars na prodej

Konečný návrh byl vybrán poté, co dva prototypy postavili Sergio Coggiola a Pietro Frua. Frua je velmi neobvyklý hledající proto-typ, Raketen, v současné době sídlí v muzeu Volvo. Oba italské prototypy byly považovány za příliš futuristické, místo toho byl přijat návrh inženýrského návrhu Jana Wilsgaarda. Motor ES byl snížen na hodnotu 125 bhp snížením kompresního poměru silnějším těsněním hlavy; ačkoli maximální výkon byl mírně snížen, motor byl méně "vrcholný" a výkon vozu na silnici byl skutečně vylepšen.

Koupit Volvo 1800ES?

Zadní opěradlo ES bylo sklopeno, čímž vznikla dlouhá plochá ložná plocha. Jako alternativu k obvyklé čtyřstupňové převodovce s manuální převodovkou, 1800ES má třístupňovou automatickou převodovku Borg-Warner. S přísnějšími americkými bezpečnostními a emisními normami, které se pro 1974 objevily, nebyla společnost Volvo schopna utrácet značné množství, které by bylo nutné pro rekonstrukci 1800 ES. Pouze 8077 vozy ES byly postaveny ve dvou modelových letech.

Volvo 1800ES

E & R Classics, váš specialista na Volvo Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu Volvo 1800ES u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Volvo 1800ES
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Volvo 1800ES
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země