Nakupujte bezpečně online | Doručení až k vašim dveřím | Protiúčet možný
  • Vrátit se do přehledu

Hledáte klasické automobilové díly? Zde najdete vše, co potřebujete vědět!

Pokud vlastníte klasické auto nebo si s ním občas pohráváte, budete nepochybně díly potřebovat. Nákup klasických automobilových dílů je však často podceňován. U všech dnes dostupných zdrojů a kanálů to může někdy způsobit zmatek. Abychom vám jako nadšencům klasických automobilů poskytli co nejlepší služby, vytvořila společnost E&R Classics prostředí originálních klasických automobilových dílů. Na této stránce uvádíme podrobné vysvětlení světa klasických automobilových dílů a všeho, co k němu patří.

Kdy kupujete klasické autodíly?

Díly pro vaši milovanou klasiku, které jsou samozřejmě velmi důležité pro udržení vašeho pyšného vlastnictví ve špičkové kondici. Stejně jako nové auto je třeba řádně udržovat i klasické auto. Samozřejmě záleží na tom, jak intenzivně a jakým způsobem používáte svou klasiku. Používáte ho na krátkou jízdu nebo s ním jedete shromáždění? Musí klasika podávat výkony a být schopen řídit rychle, nebo chodíte několikrát do roka na klidné turné s klubem? To vše je třeba mít na paměti při hledání klasických automobilových dílů.

Kde najdu klasické autodíly?

Nadšenci klasických automobilů si často užívají procházení veletrhů hledáním této chybějící části. V tomto případě existuje řada akcí a veletrhů klasických automobilů, kde kromě prohlížení krásných klasik můžete zakoupit také nové a použité díly. Může se ale také stát, že chcete jet tento víkend a že se právě rozbila část. V takových chvílích často začnete hledat díly online. V současné době existuje mnoho webových obchodů se specialisty, kteří se zcela zaměřují na staré lidi.

Kolik stojí klasické automobilové díly?

Cena klasických automobilových dílů se může velmi lišit. Například máte Volkswagen Beetle, kde se vydělaly miliony, nebo řídíte exkluzivní Austin Healey. Dokážete si představit, že díly pro VW Beetle lze získat mnohem snáze, a proto mají jinou cenu než díly pro Austin Healey. Při online objednávání klasických autodílů můžete snadno porovnávat různé poskytovatele a hodnotit je podle poměru ceny a kvality. Pokud se rozhodnete pro ojeté klasické automobilové díly s menšími známkami opotřebení, může to také změnit cenu.

Jaký typ klasických automobilových dílů je k dispozici?

Žádná značka klasického automobilu není stejná. Některé klasiky jsou technicky méně složité než jiné. Mezi příklady dílů patří těsnění, brzdové kotouče, brzdové destičky, vodní čerpadlo, chladič a další. Můžete také myslet na optické součásti, jako jsou ozdobné lišty, zrcadla, nárazníky a například okna. Pak existuje rozdíl ve značkových nebo univerzálních dílech. Myslete například na univerzální palivové systémy, určité žárovky nebo jiné věci.

Pro které značky klasických automobilů jsou dostupné díly?

Díly jsou k dispozici pro všechny značky klasických automobilů. Od exkluzivních značek, jako je Jaguar E Type, Austin Healey nebo Rolls Royce na díly pro Mini, VW Beetle, MGB nebo Triumph Spitfire. Vzhledem k velké popularitě klasického automobilového hobby jsou díly k dispozici pro všechny značky a typy. Se všemi dnešními internetovými obchody je objednávání klasických autodílů stále snazší a snazší.

Jak si mohu koupit náhradní díly pro mé klasické auto?

Nákup dílů lze provést různými způsoby: na místě u specialisty na klasické automobily, na veletrhu nebo během akce. Výhodou je, že můžete na místě klást otázky k výrobkům a sjednávat cenu. Ve většině případů se nákup dílů v dnešní době odehrává online. Ve webovém obchodě s klasickými autodíly můžete snadno filtrovat podle značky a typu klasického automobilu a dílů, které potřebujete. Můžete si udělat průzkum z domova, porovnat specialisty a poté si nechat díly dodat domů.

Mohu sám vyměnit díly svého klasického vozu?

Vrtání s klasickými auty je často velkou součástí koníčku. Existují dokonce i někteří nadšenci, kteří sami provádějí kompletní výplně. Ne každý je však stejně šikovný, a proto je dobré předem zvážit, zda si můžete díly vyměnit sami, nebo zda to zadáte externímu specialistovi. Často existuje řada instruktážních videí a článků online o provádění drobné údržby, jako je výměna oleje nebo nové světlo. U složitějších prací, jako je výměna brzdových kotoučů, je často lepší nechat to provést odborníkem.

Nové nebo ojeté klasické automobilové díly

Při nákupu klasických automobilových dílů máte někdy na výběr mezi novými nebo ojetými díly. Spotřební díly, jako jsou hadice, těsnění a gumy, jsou často nové. Například, pokud hledáte repasovanou převodovku pro svůj britský klasický vůz, často skončíte s ojetými klasickými autodíly, jednoduše proto, že již nejsou vyráběny žádné nové klasické automobilové díly určitých značek. Při nákupu použitých dílů se vždy pečlivě informujte o jejich historii. Použité díly mohou být často stejně dobré jako nové díly, pokud nejsou poškozené.

Díly pro americkou, evropskou nebo britskou klasiku

Kromě různých značek a typů klasik je zde také velký rozdíl v částech, ať už se jedná o americké, evropské nebo anglické klasické auto. Některé země mají jednoduše nižší reputaci kvality než jiné. Mějte také na paměti, že se používají různé měrné jednotky pro jednotlivé země. Například některé značky měří s palci a jiné s centimetry. Může se stát, že si objednáte díly, které nejsou vhodné pro vaše nářadí.

Jste připraveni objednat klasické automobilové díly?

Ve společnosti E&R Classics děláme vše, co je v našich silách, abychom co nejlépe udrželi hobby klasických automobilů. Doufáme tedy, že po přečtení těchto informací si budete plně vědomi všeho, co souvisí s klasickými autodíly.

Přehled různých specialistů na klasické automobilové díly

Níže uvádíme přehled nejběžnějších značek klasických automobilů. Když kliknete na jedno z log značky, dostanete se na stránku se všemi informacemi o částech této značky a souvisejících typech. Představujeme vám také řadu poskytovatelů, kteří se plně specializují na příslušnou značku.