Červenec a srpen OTEVŘENO jako obvykle

Klasické autokluby

Co je to klasický autoklub?

Klub nebo komunita klasických aut je skupina lidí, kteří sdílejí stejnou vášeň pro klasická auta konkrétní značky nebo modelu. Klasické autokluby často provozují dobrovolníci, kteří jsou členy klubu a mají vášeň pro konkrétní značku nebo model nebo způsob jízdy. Vzpomeňte si na řízení rally, cestování do zahraničí nebo dokonce jízdu v terénu.

Kluby klasických automobilů po desetiletí zajišťují, že lidé s vášní a láskou ke klasickým vozům jsou sjednoceni. Často tito lidé mají vášeň pro určitou značku nebo typ, kterou rádi sdílejí s ostatními. Hlavním účelem klubu klasických automobilů je sejít se a bavit se s ostatními nadšenci klasických automobilů.

Tam, kde se klasické autokluby scházely hlavně fyzicky, se nyní online vytváří stále více komunit klasických aut.

Výhody klasického autoklubu

Mnoho klasických autoklubů si účtuje členský poplatek výměnou za různé doplňky, jako jsou akce a klubové časopisy. Tyto publikace často obsahují fotografie, informace od ostatních členů ao nich, rady ohledně servisu a dílů, položek a vozidel na prodej. Dávají členům také možnost pracovat na jejich síti na organizovaných akcích, což s sebou nese různé výhody.

Klasické autokluby pořádají setkání (setkání), která často vítají zainteresované hosty. Kromě toho se kluby klasických automobilů účastní různých aktivit, jako jsou klasické rallye a show.

Různé typy klasických autoklubů

Pokud si koupíte klasické auto a chcete vstoupit do klasického autoklubu, máte několik možností. Můžete se rozhodnout připojit se k obecnému klubu klasických automobilů. Toto je klub, kde jsou vítána klasická auta všech značek. V tom případě nemusíte mít konkrétní klasický vůz pro konkrétní klub.

Existují také klasické autokluby, které se zaměřují na kolekci značek, například klasický autoklub, který se zaměřuje speciálně na lidi s anglickým nebo americkým klasickým autem. Nejběžnější klasické autokluby jsou ty, které se zaměřují na konkrétní značku jako MG Car Club, Austin Healey Owners Club popř. Jaguar Klub Daimler.

Existují i ​​klasické autokluby, které jdou ještě o krok dál a zaměřují se opravdu na konkrétní model. Vzpomeňte si na Ford Mustang Club, Fiat 500 Club nebo Citroën 2CV Club.