Červenec a srpen OTEVŘENO jako obvykle


Joep Cox

Jmenuji se Joep Cox, fotograf společnosti E&R Classics. Absolvoval jsem fotografický kurz na Sint Lucas. Ve svém volném čase jsem se již zabýval focením veteránů a udělat toto moje povolání bylo samozřejmě naprosto fantastické.

Mým úplně prvním autem je černá Mazda MX5 z roku 1992. Kvůli tomuto autu jsem se sám naučil fušovat do (klasických) aut a vyrobil jsem je zcela na okruh. Když je pěkné počasí, často mě potkáváme na Nürburgringu, kde jsem na Nordschleife odjel už nespočet kol.

Mým absolutním vysněným autem je Ferrari F1989 Competizione z roku 40. Miluji linie tohoto klasického Ferrari v kombinaci s jeho výkonem.
 
Předpokládejme, že jste museli někoho odvézt. Kdo by to byl a proč?
Kdybych mohl někoho zvednout, byl by to Richard Thompson. Je známým automobilovým fotografem a fotografuje nejrůznější veterány a superauta na těch nejkrásnějších místech světa.
 
Jaká je vaše nejlepší vzpomínka na auto?
Moje nejlepší vzpomínka související s autem je samozřejmě vzpomínka na Nürburgring. Ne ve vlastní Mazdě MX5, ale když jsem si sám sednul za volant klasického Porsche. Tohle je zážitek, na který nikdy nezapomenu.
 
Proč je pro vás pracovní den v E&R Classics tak zábavný?
Pracovní den v E&R Classics je pro mě tak zábavným, že mohu každý den pracovat se speciálními klasickými vozy. Vždy mě překvapuje, jaké klasické vozy přicházejí. Od zrestaurovaného Austina Healeyho, Jaguar E-Type nebo Mercedes-Benz Pagoda na Volkswagen Beetle Cabriolet nebo Citroën 2CV. Každé klasické auto má své kouzlo a ta rozmanitost z něj pro mě vždy dělá výzvu.