30. května (Corpus Christi) SHOWROOM OPEN - neděle 2. června CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (10:00-14:00)


Maartje Praag

Jmenuji se Maartje Praag, personální a organizační zaměstnanec ve společnosti E&R Classics. Vystudoval jsem MEAO-CE a v minulosti jsem pracoval jako zprostředkovatel v pracovní agentuře. Poté jsem 10 let pracoval jako výkonný tajemník na soudním lékařství GGD Hart voor Brabant v Tilburgu. V E&R Classics pracuji od samého začátku.

Moje úplně první auto byl červený Citroën 2CV, od kterého dokonce dodnes znám SPZ! Byl jsem na svůj francouzský kabriolet velmi hrdý a jezdil jsem s ním všude. Vzal jsem si to i na dovolenou na jih Francie.

Mým vysněným vozem je Chevrolet Corvette z roku 1957 v dvoubarevné baby blue s bílým lakem. Také si myslím, že červenobílý Austin Healey 3000 MK3 je krásné klasické auto!

Předpokládejme, že jste museli někoho odvézt. Kdo by to byl a proč?
Bibian Mentel. Byla trojnásobnou paralympijskou šampionkou a čtyřnásobnou mistryní světa para. Tato žena pro mě hodně znamenala. Její optimismus, milující život, její odolnost a láska a ocenění lidstva. Bylo to pro mě oporou v těžké době.

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka na auto?
No "nejlepší"... teď se tomu můžu smát; ve chvíli, kdy se vítr po noci strávené venku dostal pod střechu mého Citroënu 2CV. Uprostřed noci na opožděné tmavé silnici mi během jediné vteřiny odletěla střecha auta včetně celého zavazadlového prostoru. Byl to trochu šok, ale naštěstí jsem ještě našel polovinu auta v tmavém příkopu.

Proč je pro vás pracovní den v E&R Classics tak zábavný?
Těžko dokážu slovy vyjádřit potěšení, které mám ze své práce. Je pro mě opravdu radostí, že mohu každý den chodit do práce a být obklopený všemi krásnými klasickými auty. Od první minuty jsem viděl, jak společnost roste společně s mým manželem Ernestem a vedoucím dílny Ronem. Je nepředstavitelné, čím jsme spolu prošli, a jsem velmi hrdý na to, kým jsme se jako E&R Classics stali.

Naše zaměstnance vnímám jako své „vlastní děti“ a myslím si, že je velmi důležité, aby se každý cítil na pracovišti dobře. Společně tvoříme tým a jsme na stejné vlně. Myslím si proto, že při přijímání nového kolegu je velmi důležité, aby zapadl do týmu. Také mě velmi baví ta rozmanitost v práci a věřte, že na E&R Classics není žádný den stejný.