Nakupujte bezpečně online | Doručení až k vašim dveřím | Protiúčet možný


Max van Alphen

Jmenuji se Max van Alphen, kontrolor kvality/testovací řidič v ERclassics. Na střední škole jsem navštěvoval Atheneum, poté jsem nastoupil do kurzu Automobilové inženýrství na Technické univerzitě. Po roce absolvování tohoto školení jsem zjistil, že mou vášní bylo spíše skloubit znalosti a vlastně umět si něco vyrobit vlastníma rukama. TU/e pro mě byla tedy příliš teoretická, a tak jsem začal sledovat Automotive Engineering v HBO. Za poslední 4 roky jsem se zde hodně naučil a v létě 2022 budu maturovat.

Po řadě brigád jako teenager jsem se v roce 2014 ucházel o práci v ERclassics. Mohl jsem zde pracovat a začal jsem s drobnými pracemi, jako je údržba dílny. V E&R Classics pracuji již poměrně dlouho a věnuji se nyní především technické a optické kontrole prodávaných vozů.

Moje úplně první auto byl Pontiac Firebird z roku 1978
První auto jsem si koupil, když mi bylo 18 let. Tohle byl stříbrno-šedý Pontiac Firebird z roku 1978. Vždycky jsem miloval americké veterány a Pontiac obzvlášť. Dlouho jsem tedy brouzdal po internetu, abych našel nějakou hezkou. Jakmile jsem našel Pontiac, který vyhovoval mým potřebám, okamžitě jsem tudy jel s otcem, abych si ho prohlédl a koupil. Byl jsem tak šťastný, když dorazil o týden později. Dodnes stále vlastním tuto americkou klasiku a užívám si ji každou letní sezónu.

Moje vysněné auto je Chevrolet Camaro Yenko z roku 1969
Jako milovník klasických aut je samozřejmě těžké vybrat 1 auto snů, protože bych zde mohl udělat seznam stovky klasik. Kdo mě zná, ví, že jsem velkým fanouškem amerických klasických aut. Kdybych si mohl vybrat 1 auto, myslím, že by to byl Chevrolet Camaro Yenko z roku 1969. A nejlépe provedené v barvě Hugger Orange.

Předpokládejme, že jste museli někoho odvézt. Kdo by to byl a proč?
Rád bych pozvedl Barryho Haye, hlavního zpěváka Golden Earring. Kromě toho, že vypadá jako fajn kluk k smíchu, je příjemným vedlejším efektem, že mohl zpívat Radar Love živě. Tohle je pro mě ta nejlepší píseň na turné v mém Pontiacu!

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka na auto?
Jako milovník americké klasiky samozřejmě navštěvuji různé automobilové akce v Nizozemsku, abych tyto krásné vozy obdivoval. Asi před 10 lety mě však otec vzal na největší americký sraz klasických vozů na světě, do Švédska. Každý rok se tu sejde kolem dvaceti tisíc klasiků, nevěřil jsem vlastním očím! I tam jsme se patřičně projeli starým Chevroletem Caprice. Na tento zážitek nikdy nezapomenu a už teď se těšíme, až sem v blízké budoucnosti pojedeme znovu!

Proč je pro vás pracovní den v E&R Classics tak zábavný?
Samozřejmě příjemná pracovní atmosféra a milí kolegové dělají práci v ERclassics velmi příjemnou. Navíc je pro mě vždy překvapením, které klasiky jsou na programu poslední kontroly. Každé klasické auto jezdí jinak a přináší určitý pocit. Díky velké rozmanitosti krásných youngtimerů a klasických vozů je každý pracovní den v ERclassics skvělý.