30. května (Corpus Christi) SHOWROOM OPEN - neděle 2. června CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (10:00-14:00)


Rob Adriaansen

Jmenuji se Rob Adriaansen, všestranný mechanik v ERclassics. Vystudoval jsem kurz Motorová vozidla a po vyučení jsem začal pracovat jako mechanik v autoservisu. Po chvíli práce mechanika jsem začal studovat letovou techniku ​​a staral jsem se o údržbu letadel Pilatus PC-7. Tyto letouny používá Královské nizozemské letectvo jako cvičná letadla. Poté jsem chvíli pracoval na plynových turbínách komerčních letadel pro různé aerolinky. Po autech a letadlech jsem si řekl, že je čas na lodě, a léta jsem pracoval na lodních motorech v odvětví rekreačních plavidel. To se lišilo od práce na malém přívěsném motoru až po velké 13.0litrové motory superjachet.

Po mé práci v rekreačních plavbách jsem se rozhodl pracovat v klasickém automobilovém průmyslu. Kdysi jsem s kamarádem restauroval MG MGA a od té doby jsem byl do veteránů blázen. Vždycky mi utkvělo v paměti, že jsem chtěl udělat další krok k práci s veterány. Nyní, když pracuji v E&R Classics, jsem konečně mohl svou vášeň proměnit ve svou práci. Ani na vteřinu nelituji, že jsem tohoto kroku udělal!

Jaké bylo vaše první auto a jaké na něj máte vzpomínky?
Moje úplně první auto bylo Mitsubishi Colt z roku 1982. Bylo to moje každodenní auto, takže jsem se okamžitě naučil hrát v autech a klasických autech. Nikdy jsem nechodil do garáže, ale vždy jsem se snažil dělat údržbu a opravy sám. Částečně proto vznikla moje vášeň pro klasická auta a šťourat se s klasickými auty.

Jaké je vaše vysněné auto?
Mým absolutním vysněným autem je a Jaguar E-Type Series 3 V12 v British Racing Green. Kromě vzhledu tohoto britského klasického vozu absolutně miluji V12. Líbí se mi, jak hladce běží tento motor. Skoro byste mohli nechat minci svisle na motoru.

Předpokládejme, že jste museli někoho odvézt. Kdo by to byl a proč?
Pokud bych mohl někoho pozvednout, byl by to holandský zpěvák Frans Bauer. Ani ne tak proto, že se mi líbí jeho hudba, ale proto, že si myslím, že má velkou osobnost. Je vždy veselý a pro smích. Také vím, že naprosto miluje BMW. Rád bych se svezl s Fransem Bauerem v klasickém BMW.

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka na auto?
Moje nejlepší vzpomínka na auto je cesta přes Nizozemsko v Subaru Mini Jumbo. Subaru Mini Jumbo bylo už tehdy speciálním vzhledem a cestou jsme vzbudili velkou pozornost. Věrný 2válcový motor mi dal skvělou dovolenou, na kterou nikdy nezapomenu.

Proč je pro vás pracovní den v E&R Classics tak zábavný?
Na práci v ERclassics miluji rozmanitost mé práce. Žádný den není stejný a miluji improvizovat a šťourat, dokud nenajdu problém. Nic se nevyrovná pocitu, že auto jede opět jako nové, když je dodáno spokojenému zákazníkovi.