30. května (Corpus Christi) SHOWROOM OPEN - neděle 2. června CARS & COFFEE a SHOWROOM EXTRA OPEN (10:00-14:00)


Ron Donders

Jmenuji se Ron Donders, vedoucí dílny v E&R Classics. Jsem první mechanik a mistr technik a na veteránech pracuji od svých 16 let. Pohrávání s klasickými auty pro mě bylo vždy koníčkem a později jsem si z toho udělal profesi a zaměřil se na italské klasické vozy jako je Fiat , Alfa Romeo a Lancia. V roce 2008 mě Ernest požádal, abych s ním zahájil E&R Classics a od té doby jsem za workshop zodpovědný.

První auto jsem si koupil, když mi bylo 17 let. Byla to Mazda 626, kterou jsem sám kompletně zrenovoval. Když jsem byl dost starý na to, abych si udělal řidičák, bylo tohle auto úplně v pohodě a mohl jsem vyrazit na silnice. Miloval jsem to a byl jsem na svou práci velmi hrdý. První klasické auto, které jsem řídil, byla Alfa Romeo Giulia 1300 TI, se kterou jsem často jezdil o víkendech a nakupoval s ním.

Moje vysněné auto je Mercedes-Benz 190 SL ve stříbrné metalíze s modrým koženým interiérem.

Předpokládejme, že jste museli někoho odvézt. Kdo by to byl a proč?
Rád bych vyzvedl Maxe Verstappena. Lidé, kteří mě znají, vědí, že jsem léta velkým fanouškem Formule 1 a to, že se Max stal mistrem světa, bylo samozřejmě fantastické. Možná mu můžu dát nějaké tipy, když ho zvednu…

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka na auto?
Mám spoustu zábavných vzpomínek souvisejících s autem. Pár, které mi zůstalo, jsou různé restaurování, které jsem prováděl nezávisle. Od Porsche 356 po Austina Healeyho. Všichni dorazili po částech a nechali je zrestaurovat. Dodnes jsem stále velmi hrdý na tyto klasické opravy automobilů.

Také miluji kontakt s našimi zákazníky. Potkáte tolik milých lidí, kteří sdílejí stejnou vášeň pro auta. Každý má své vlastní příběhy, a proto mě ten oldtimer svět tak baví.

Proč je pro vás pracovní den v E&R Classics tak zábavný?
Rozmanitost v mé práci je to, co mě dělá z pracovního dne tak zábavným. Jednu chvíli pomáhám zákazníkům, kteří mají technický dotaz, v další chvíli makám v dílně a řídím naše mechaniky a později společně s Ernestem spřádáme plány do budoucna. Žádný den není stejný a to je to, co mě dělá z práce v E&R Classics tak zábavnou.