Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Náš showroom je otevřený

Bouwjaren1948 Jaguar XK120

1948 Jaguar XK120 byl představen na říjnovém autosalonu 1948 v Londýně. Toto luxusní sportovní auto mělo všechno; neuvěřitelně silný podvozek, motor jakýkoliv závodník Grand Prix by byl hrdý na to, a některé z nejvíce lákavých stylů. To nebyl jen první motor uvolněný společností Jaguar. to byl první světový hromadně vyráběný motor s dvojitými vačkovými hřídeli nad hlavou a hemisférickými spalovacími komorami. Takový motor byl dříve viděn pouze v extrémně drahých závodních vozidlech. Jennifer 120 byl schopen dosáhnout 1948 mil za hodinu a byl nejrychlejším vozem svého dne. S úmyslem vyrobit jen několik set vozů, první výrobní jízda modelu Jaguar XK 120 nabízely hliníkové modely, ale drtivá poptávka přesvědčila William Lyons, aby dal roadster do další výroby a také přepnout těla na lisovanou ocel.

Hledáte si koupit klasický model Jaguar?

Pokud uvažujete o zakoupení modelu Jaguar XK120 1948, první ručně vyrobené vozy 242 s hliníkovými tělesy jsou velmi vyhledávané pro jejich vzácnost. Obecně platí, že Jaguar XK120 byl k dispozici ve verzích 2 kabrioletu: Roadster, který byl označen jako OTS v USA pro Open Two-Seater a Drophead Coupe od 1953. K dispozici byla i společnost 1951.

Jaguar Classic Cars na prodej