Červenec a srpen OTEVŘENO jako obvykle

Pojistte své klasické auto

Co je to klasické pojištění auta?

Pod pojmem klasické auto si každý představí určité auto, ale co přesně znamená pojem klasické auto? Automobil se označuje jako klasický automobil, pokud je starší 30 let. Jakmile je vůz klasifikován jako klasický vůz, přináší to řadu výhod, včetně klasického pojištění vozu.

Ve většině případů je nejlepší pojištění pro váš klasický vůz levné pojištění s nejlepšími podmínkami nebo nejlepší poměr cena/kvalita s dobrými a férovými podmínkami.

Porovnejte klasické pojištění auta

Existuje několik stran, které nabízejí klasické autopojištění, které se může lišit od velmi velkých stran až po menší strany. Před uzavřením pojistné smlouvy je rozumné porovnat příslušné pojistné smlouvy. Mezi různými pojišťovnami jsou často značné rozdíly v pojistném. Podmínky se mohou u jednotlivých pojišťoven také značně lišit. Je samozřejmě škoda platit příliš mnoho a porovnávání vám často zabere jen pár minut času. S tímto můžete na prémii hodně ušetřit.

Vyberte si srovnávač a vyplňte údaje o svém klasickém voze. Poté porovnejte různé pojistné a podmínky. Pokud existuje takové, které odpovídá vašim potřebám, můžete si klasické pojištění auta často snadno sjednat online.

Příkladem webu, na kterém si můžete porovnat klasické autopojištění, je například:

moneysupermarket.com

Kolik stojí klasické pojištění auta?

Stejně jako u běžného autopojištění máte i u klasických aut různé cenové segmenty. Bez ohledu na to, jak drahý je váš klasický vůz, existuje kromě pořizovací ceny i řada dalších aspektů, které mohou určovat, v jakém cenovém segmentu váš klasický vůz skončí. Myslete na další aspekty, které musíte vzít v úvahu, jako je údržba, skladování a palivo.

Existují různé charakteristiky, na kterých je založeno pojistné klasického autopojištění. Nejdůležitější dva jsou odhadovaná hodnota a stáří klasického vozu. Ve většině případů se pojistné zvyšuje s vyšší hodnotou. V některých případech platíte fixní pojistné.

Pokud se podíváme na stáří vozidla, znamená to, že čím starší je vaše klasické auto, tím nižší je pojistné.

Uzavření klasické pojistné smlouvy na auto

Uzavření klasické pojistné smlouvy na auto je velmi snadné a dostupné pro každého. Můžete to snadno provést online, telefonicky nebo v místě pojistitele.

Když uzavíráte klasickou pojistnou smlouvu na auto, pojišťovna vezme v úvahu řadu bodů, jako je oblast, kde bydlíte, zda jste byli suspendováni nebo vyhoštěni, počet let bez škod, které jste si vybudovali, zda vždy jste zaplatili všechny účty včas a zda nemáte řidičský průkaz nebo záznam v rejstříku trestů.

Sjednání klasického autopojištění je ve většině případů sjednáno obratem a přístupné všem.

Pravidla pro pojištění klasického vozu

Podmínky a pravidla jsou k dispozici u jednotlivých pojistitelů. Některé příklady pravidel, která platí pro téměř každou pojišťovnu, jsou:

- Musíte vlastnit další auto, které používáte jako denní auto.

- Auto, které používáte každý den, musí být pojištěno u stejné pojišťovny.

- Existuje minimální a maximální stáří vozu.

- S vozem lze ujet maximální počet kilometrů za rok.

- Existuje maximální odhadní hodnota.

- Musíte zajistit řádnou ochranu a zabezpečení vašeho klasického vozu.

Je možné sjednat i klasické pojištění auta s doložkou o úschově. Pokud tomu tak je, musíte být schopni prokázat, že váš klasický vůz je mezi západem a východem slunce uložen v uzavřeném prostoru. To může vést k nižší prémii.

Nestačí tedy zaparkovat své klasické auto v garáži, která je přístupná i dalším osobám. Umístění klasického auta pod přístřešek pro auto nebo za plot také nestačí. Tyto požadavky se liší podle pojišťovny, produktu, typu a hodnoty vozidla. Pokud si myslíte, že na to budete mít nárok, je důležité to projednat se svým pojistitelem.

Některé spolehlivé pojišťovny v Anglii a USA, které nabízejí i klasické pojištění vozidel, jsou: Moneysupermarket, Admiral, Footman James, Lancaster, AXA, Adrian Flux, Carole Nash, Autoline a Swinton.